22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Prizren: Gjenden dy granata dore gjatë rregullimit të veturës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë gjetur dy granata dore në Prizren.

Sipas raportit 24 orësh të PK-së, granatat e dorës janë gjetur gjatë rregullimit të një veture.

“Njësia për deminim e FSK-së ka bërë tërheqjen e mjeteve shpërthyese” – thuhet tutje.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Raporti i plotë:

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITSHËM

Prizren 09.04.2023 – 13:00. Është pranuar raportuar se gjatë rregullimit të një veture është hasur në dy granata dore. Njësia për deminim e FSK-së ka bërë tërheqjen e mjeteve shpërthyese. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Kurti në Kuvend: Jepjani mbështetjen Policisë e cila është në vijë fronti me milicinë fashiste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para deputetëve në Kuvend ka folur për situatën në veri të vendit. Ai tha se për gjendjen në terren deklaratat...

“Dardanët” në Prizren e presin Zvicrën dhe Danimarkën

Kombëtarja A e Kosovës prej 19 korrik e deri më 05 gusht do të zhvilloj katër ndeshje në kuadër të parakualifikimeve për FIBA EuroBasket...

Lajmet e Fundit