5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Rrëzohet aeroplani, vdes kandidati presidencial i Brazilit

Eduardo CamposKandidati brazilian për president, Eduardo Campos, ka vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në qytetin juglindor të Santos të mërkurën, bën me dije rrjeti televiziv i lajmeve “GloboNews”, pa treguar se si e ka marrë këtë informatë.

Një burim brenda Partisë Socialiste të Brazilit më parë i ka thënë Reutersit se Campos ka qenë në aeroplanin “Cessna 560XL” kur ai u rrëzua.

Campos, 49-vjeç, është ish-guvernator i shtetit verilindor Pernambuco që kishte mbështetjen e rreth 10 për qind të votuesve në sondazhet e fundit.

Më Shumë

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

Lajmet e Fundit