3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Sali Bashota lë Bibliotekën, zgjedh Universitetin

sali bashotaDrejtori i Bibliotekës Kombëtare Universitare të Kosovës, Sali Bashota, ka dhënë dorëheqje nga ky post. Vendimin Bashota ia ka bërë të ditur Ministrit të Arsimit Ramë Buja për të përfillur vendimin e rektorit të Universitetit të Prishtinës, lidhur me përcaktimin e marrëdhënies së rregullt të punës.”Dorëheqjen time e ndiej, në radhë të parë, si një festë shpirtërore dhe intelektuale për punën time dhjetëvjeçare në drejtimin e këtij Tempulli të Dijes”, citon kultplus letrën e dorëheqjes së Bashotës drejtuar ministrit të Arsimit, Shkencës e Teknologjisë Ramë Buja.

Bashota do të vazhdojë të punojë vetëm si profesor i rregullt në Fakultetin e Filologjisë, në Universitetin e Prishtinës.

Më Shumë

Superliga e basketbollit vjen sot me dy duele interesante

Superliga e Kosovës në basketboll, vjen sot me dy ndeshje e fundit të javës së 10-të.Kryendeshja luhet në Suharekë mes Golden Eagle Yllit dhe...

Këngëtarja rumune këndon këngën për Adem Jasharin: Zemra ime qan për vuajtjet që keni kaluar

Këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur audiencën shqiptare me zërin e saj teksa i këndoi heroit legjendar të Kosovës, Adem Jasharit, kryesisht me...

Lajmet e Fundit