11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Kuçi: Premtimeve të Kilajt, do t’i shtohen edhe 20 % investime më shumë

kuqi pagarushZëvendëskryeministri i vendit, Hajredin Kuçi para banorëve të fshatit Pagarushë tha se se premtimeve të Kilajt, për investimet në Malishevë në përgjithësi dhe në Pagarushë në veçanti, do t’i shtohen edhe 20 % më shumë investime nga ana e qeverisë.
Ai tha se programi i Isni Kilajt, jo vetëm që do të realizohet, por do të tejkalohet, me mbështetjen e fuqishme nga kryeministri Hashim Thaçi.

Ndërsa kandidati Kilaj, premtoi se do të vazhdohet me qeverisjen e mirë në Malishevë, dhe se të gjitha premtimet, ashtu sikur i ka realizuar gjatë gjashtë viteve të qeverisjes, ashtu edhe do t’i mbaj ato premtime.

Ai premtoi se do të vazhdohet me përkrahjen në zhvillimin e bujqësisë dhe se çdo vit do të investohen nga gjysmë milioni në përkrahje të bujqësisë

Më Shumë

LSHKSHA “Aleksandër Moisiu” në Austri shënon përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një aktivitet letrar-kulturore

Lidhja e Shkrimtarëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Austri „Aleksandër Moisiu“, Vjenë, në bashkëpunim me ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri dhe me rastin...

Hasani për mungesën e bashkëluftëtarëve në festë:Janë njerëzit që dalin protagonist kryesor të kësaj lufte

Luftuan për liri, kontribuan në paqe, morën pjesë në shtetndërtimin e Kosovës, por në këtë përvjetor nuk festojnë në Kosovë. Për Hashim Thaçin, Kadri Veselin,...

Lajmet e Fundit