-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Sekuestrohen dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kg kaçkavall në Prevallë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën ka sekuestruar dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kilogramë kaçkavall në Prevallë të Prizrenit. Ato dyshohet se janë kontrabanduar nga Maqedonia e Veriut.

Në raportin e Policisë figurojnë tri raste të sekuestrimeve.

Në rastin e parë, një të dyshuari i janë sekuestruar 83 kavanozë mjaltë dhe 40 kg kaçkavall. Rasti ka shtuar në procedurë të rregullt.

Ndërsa në dy raste tjera janë konfiskuar 32 kavanozë mjaltë dhe 31 kavanozë mjaltë. Edhe këto raste kanë shkuar në procedurë të rregullt.

“Fsh. Prevallë, Prizren 03.12.2022 – 10:00. Pas një pune hetimore, njësitë policore tek i dyshuari mashkull kosovar kanë gjetur dhe sekuestruar 83 kavanoz me mjaltë dhe 40 kilogram djathë/kaçkavall që dyshohet se janë kontrabanduar nga Maqedonia Veriore në Republikën e Kosovës. Lidhur me rastin janë marrë mostrat për ekzaminim nga ana e inspektorëve të AUV-it, ndërsa malli i sekuestruar i është dorëzuar Doganës së Kosovës për procedura të mëtutjeshme. Po ashtu është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

Më Shumë

Juventus kërkon ndërprerjen e kontratës me Pogba

E ardhmja e Paul Pogba te Juventus është në dyshime serioze me klubin që po shqyrton mundësinë e shitjes, apo edhe të ndërprerjes së...

Punonte si picajol në Francë, arrestohet pas 17 vitesh vrasësi gjakftohtë i “Ndranghetas”

Policia franceze ka vënë në pranga një tjetër anëtar të “Ndranghetas”. Bëhet fjalë për Edgardo Greco, i cili ishte në arrati që nga viti...

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit