13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

SER: Gareth Bale është i Tottenhamit

Përfundon gjithçka.

Gareth Bale do të luajë në Tottenham sezonin tjetër në formë huazimi nga Madridi.

Pas një dite të gjatë mes klubit anglez dhe Real Madrid dhe agjentit të lojtarit, Jonathan Barnett, është konfirmuar për Cadena SER se operacioni është mbyllur. Mungon vetëm zyrtarizimi.

Për një vit huazim, Tottenham do të paguajë vetëm gjysmën e pagës, gjysmën tjetër Madridi.

Bale udhëton sot për në Londër për të kompletuar transferimin dhe për të nisur stërvitjet me ekipin e Jose Mourinhos.

Më Shumë

Malishevë/ Përkujtohet dr. Shpëtim Robaj në 24 vjetorin e rënies

Sot, në 24 vjetorin e rënies në altarin e lirisë, u përkujtua dëshmori dhe heroi i kombit, dr. Shpëtim Robaj. Në nderim të jetës dhe...

Rasti “Burdushi”, eksperti financiar thotë që të hyrat nga “Western Unionin” nuk ishin në raportin final të ATK-së

Eksperti financiar, Ramadan Ferizi, ka thënë se raporti final i departamentit të hetimeve tatimore të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK),  ka përfshirë të hyrat...

Lajmet e Fundit