8.9 C
Prizren
E martë, 26 Tetor, 2021

Shkarkohet trajneri ku luajnë tre futbollistë shqiptarë

Klubi i Legia-s së Varshavës, ka shkarkuar nga detyra trajnerin Czeslaw Michniewicz, si pasojë e rezultateve negative në këtë fillim sezoni.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi nga kryeqyteti polak, të cilët përmes një postimi në rrjetet sociale, bënë të ditur se kanë ndarë rrugët me trajnerin Michniewicz.

Skuadra ku luajnë Lirim Kastrati, Ernest Muçi e Jurgen Celhaka, pësoi humbjen e shtatë këtë diele në ligën e Polonisë, nga skuadra e Piast Gliwice.

 

Në 10 javët e para, Legia pozicionohet në vendin e katërt nga fundi me nëntë pikë të grumbulluara, duke marrë vetëm tre fitore.

Pra, shumë pak për një skuadër që është kampionia në fuqi e Polonisë dhe kohëve të fundit ka qenë klubi më i trofeshëm aty.

Për më tepër edhe atmosfera në ekip nuk ishte aspak e mirë dhe në sfidën e fundit ndaj Piast Gliwice, tani më ish-trajneri Michniewicz pezulloi pesë futbollistë, duke përfshirë edhe dy shqiptarët Lirim Kastratin dhe Jurgen Celhakan.

Kastrati u pezullua për shkak të prishjes së atmosferës brenda skuadrës së bashku me dy lojtarë të tjerë Lindsay Rose dhe Mattias Johansson.

Ndërsa Celhaka u pezullua pasi që nuk pranoi që të luante me të rinjtë e klubit të Legia-s.

Derisa në atë humbje 4:1, golin e vetëm për Legia-n arriti ta shënojë sulmuesi kuqezi, Ernest Muçi.

Interesant është fakti, se pavarësisht rezultateve shumë të dobëta në ligën vendase, Legia aktualisht kryeson Grupin C në Ligën e Evropës, duke lënë prapa skuadra të mëdha si Napoli e Leicester.

Kujtojmë që Michniewicz është trajner i Legia-s që nga 21 shtatori i vitit të kaluar, i cili në 55 takime të në krye të kampionit të Polonisë, ka arritur 31 fitore, kundrejt nëntë humbjeve dhe pesë barazimeve në të gjitha garat.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Erdogan kërkon që 10 ambasadorë të shpallen “non grata”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan tha të shtunën se ka urdhëruar Ministrinë e Jashtme të shpallë “persona non grata” (persona të padëshirueshëm) dhjetë...

Nusja gjermane e ISIS-it që e la pesëvjeçaren të vdiste nga etja, dënohet me 10 vjet burgim

Një nuse gjermane e ISIS-it u dënua me 10 vjet burgim nga një gjykatë e Mynihut për krimin se la një vajzë pesëvjeçare të...

Tragjedi në sheshxhirim: Aktori i famshëm qëllon me armë 2 pjesëtarë të stafit

Aktori i njohur, Alec Baldwin u bë pjesë e një tragjedie teksa xhironte për filmin e tij të ri, “Rust”. Baldwin, aksidentalisht qëlloi me...

Jetoj brenda syve të tu

Poezi nga Xhevahir Spahiu Jetoj brenda syve të tu, në sytë e mi ti ke shtëpinë. S’jemi vetvete secili është tjetri. Vera ime ka dy skaje: njëri në pranverë, tjetri...

“Koha është tani”; Ronaldo jep kushtrimin pas turpërimit 5-0 ndaj Liverpoo

Cristiano Ronaldo thotë se tifozët e Manchester United meritojnë më shumë, pasi u turpëruan 5-0 në shtëpi nga Liverpool, të dielën. “Djajtë e Kuq” pësuan...

Ikin nga 123 mjekë, Kosova në rrezik të mbetet edhe pa 1200 specialistë

Ikja e mjekëve nga Kosova po vazhdon edhe në këtë kohë pandemie, kushtet jo të mira në punë, paga e ulët dhe synimi për...

Trajneri i Malishevës, Thaqi: Mungesat dhe gjykimi i dobët në penalizuan

Malisheva ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Ulpianës, duke rrëshqitur drejt pjesës së poshtme të renditjes. Trajneri Arsim Thaqi ka thënë se mungesat e shumta...

Dënohet me vdekje infermieri i cili vrau 4 pacientë duke i injektuar ajër në vena

Një infermier në Texas, SHBA është shpallur sot fajtor për vrasjen e katër pacientëve që humbën jetën pasi u injektoi ajër pas operacioneve në...

Rrahje dhe gjuajtje me armë në Prizren

Dje rreth orës 18:37 ka ndodhur një rrahje në rrugën “Haxhi Zeka”, në Prizren. Rastin e ka konfirmuar për Sinjalin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës...

Aksident trafiku me lëndime të rënda në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndodhur një aksident në mes të një veture dhe një çiklisti në fshatin Xërx të Rahovecit. Si pasojë...

FSK shpall konkursin për pranimin e 840 ushtarëve të rinj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë se është shpallur konkursi për pranimin e 840 ushtarëve të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Mehaj...

Shkarkohet trajneri ku luajnë tre futbollistë shqiptarë

Klubi i Legia-s së Varshavës, ka shkarkuar nga detyra trajnerin Czeslaw Michniewicz, si pasojë e rezultateve negative në këtë fillim sezoni. Lajmin e ka bërë...

Avdyli: Prizreni s’ka kohë t’i kthehet pushteteve korruptive

Deputeti i Listës Guxo, Haxhi Avdyli, i cili bën pjesë në grupin parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se kandidati i kësaj partie për...

“Kurrë s’jemi gëzuar si sot”, banorët e shtëpisë së të moshuarve “Jetimat e Ballkanit”, befasohen nga shëtitja në Prizren

Për banorët e shtëpisë së të moshuarve “Jetimat e Ballkanit” në Suharekë, sot ishte një ditë e veçantë, pasi ishte organizuar një shëtitje në...

KQZ: Sot numërohen votat me kusht

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot planifikon të numërojë votat me kusht dhe ato të personave me aftësi të kufizuara, raporton Express Këtë për Express e...

Në 24 orët e fundit janë shqiptuar mbi 1100 tiketa trafiku

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1122 tiketa trafiku. Sipas Raportit të Policisë gjatë kësaj periudhe janë shkaktuar 21 aksidente me...

Lajmet e Fundit