3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Shkelen tri këmbësore në Prizren

Trr këmbësore  janë shkelur nga veturat në Prizren.

Rasti i parë ka ndodhur në rrugën Ekrem Rexha”, ndërsa i dyti në rrugën “Ismail Kryeziu”.

Komunikata e policisë

Rr. “Ekrem Rexha”, Prizren 12.11.2019 – 15:31. Vozitësi i panjohur me veturë të panjohur ka goditur këmbësoren viktimën femër K-Shqiptare dhe është larguar në drejtim të panjohur. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta është dërguar në Spitalin e Prizrenit, ku pas pranimit të tretmanit mjekësor është liruar.

Rr. “Ismail Kryeziu”, Prizren 12.11.2019 – 17:00. Vozitësi mashkull K-Boshnjak me veturë nga pakujdesia ka goditur dy këmbësoret femra K-Shqiptare njëra e moshës së mitur. Viktimat pas tretmanit mjekësor në Spitalin e Prizrenit, janë liruar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Një gazetar ideal

Shkruan: Lutfi Dervishi Nuk ka një botë ideale. Të flasësh për idealizëm në një kohë kur kjo fjalë tingëllon si fyerje rrezikon të ngjash sikur...

Dy ndeshje interesante sot në basketboll, vëmendja në Suharekë

Xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të vazhdojë edhe sot me dy ndeshje mjaft interesante. Përballje shumë interesante do të jetë...

Lajmet e Fundit