14.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Shkelet një këmbësor në Suharekë

Një këmbësor është shkelur me veturë në Suharekë.

“Këmbësori mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi që në vendkalim ishte goditur nga një veturë e panjohur. Pas tretmanit mjekësor, viktima është liruar. Rasti është duke u hetuar”, njofton Policia e Kosovës.

Më Shumë

“Ec Ma Ndryshe” kërkon që të hetohet rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren

Rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren ka ngjallur shqetësime dhe kërkesa për hetim penal, duke përfshirë një sërë institucionesh dhe aktorësh. "EC Ma Ndryshe"...

Konjufca: Lidhja e Prizrenit, njëra prej dy ngjarjeve më të rëndësishme të kombit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke folur për rëndësinë historike të ngjarjes së Lidhjes së Prizrenit, tha se është njëra prej dy...

Lajmet e Fundit