11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Shkencëtarët tregojnë formulën ideale për të gjetur partnerin e ëndrrave

Në vitin 1962, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, e cila do të ndihmonte që çiftet të jetonin në harmoni të plotë. Formula u finalizua më pas nga një shkencëtar i tretë i cili fitoi çmimin Nobel në vitin 2012. Bright Side na tregon këtë formulë ideale për të gjetur partnerin e ëndrrave, pa ndryshuar atë që jemi ne të vërtetë.

Hapi i parë

Përcaktoni se cilat tipare të personit tjetër janë të rëndësishme për ju. Ndani një copë letre në dy kolona. Në kolonën e parë, shkruani 5 tiparet që partneri juaj i ardhshëm duhet të ketë patjetër. Në kolonën e dytë, shkruani 5 tipare që nuk do t’ia toleronit atij.

Hapi i dytë

Zgjidhni ata që i përshtaten këtyre kërkesave me 99%. Ndër alternativat që mund të keni, zgjidhni atë person që është më afër listës që keni bërë. Ndoshta fati do t’ju buzëqeshë dhe do ta gjeni menjëherë dashurinë e jetës suaj.

Hapi i tretë

Çfarë duhet të bëni nëse ju refuzojnë? Mos e humbisni shpresën dhe të demoralizoheni. Në botë ka plot djemë me të njëjtat tipare siç e kërkoni ju. Mjafton të kërkoni sërish dhe të mos dorëzoheni. Në fillim duhet të lini të largohen të gabuarit, për të arritur më pas tek i duhuri.

Më Shumë

Rrëzohet një punëtor i ndërtimit në Prizren

Një punëtor është rrëzuar duke punuar në një kompani të ndërtimit në Prizren. Viktima, siç njofton Policia e Kosovës është duke u trajtuar në Spitalin...

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit