3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Shkon në 215 numri i të helmuarve në Malishevë, komuna: Situata po shkon drejt normalitetit

Deri më tani 215 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e dyshimit për helmim në Malishevë.

Sipas drejtorit të Qendres Kryesore të Mjekësisë Familjare Afrim Krasniqi, situata po shkon drejt normalizimit.

“Por, pavarësisht kësaj, monitorimi dhe kujdesi i shtuar do të vazhdoj nga ana e personelit së Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë dhe organeve tjera kompetente”, thuhet në njoftim.

Gjykata Themelore në Gjakovë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh pronarit të lokalit në Malishevë, ku u helmuan qytetarët.

Më Shumë

Vinca: Në Kongresin e Manastirit u unifikua alfabeti shqiptar

22 nëntori është një datë e madhe e shënuar në historinë shqiptare. Në këtë ditë, 115 vjet më parë u mbajt “Kongresi i Manastirit”. E lidhur...

Superliga e basketbollit vjen sot me dy duele interesante

Superliga e Kosovës në basketboll, vjen sot me dy ndeshje e fundit të javës së 10-të.Kryendeshja luhet në Suharekë mes Golden Eagle Yllit dhe...

Lajmet e Fundit