-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Shkup, maqedonasit sulmojnë të rinjët shqiptar

lendimNjë grup i te rinjeve maqedonas kane sulmuar me gurre ne lagjen Porta vllae disa te rinje shqipatar te lagjes Nerez ku jane lenduar disa persona.Ne vendin e ngjarjes kane arritur ekipet policore si dhe njesiti Alfa te cilet jane vene ne ndjekje te grupit maqedonas.

Grup i te rinjeve shqipatrë deklaruan se kjo nuk eshte hera e pare qe ata provokohen nga maqedonasit ne kete lagje. Me poshte ju sjellim foto nga vendi I ngjarjes. Per me shum infromacione do tju njoftojme ne vazhdim.

Më Shumë

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin...

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Lajmet e Fundit