22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Shqiptarja që këndon me çifteli në TV gjermane

Hava BektesiNdonëse e rritur jashtë vendlindjes së saj Koritë e Gostivarit, shqiptarja Hava Bektesi nuk e ka harruar traditën e vendit të saj.

Madje instrumentin i cili identifikon shqiptarët, çiftelinë e ka të pandashme.

Bashkë me çiftelinë ajo jo vetëm që merr pjesë në koncerte të ndryshme në Gjermani ku edhe jeton, ku marrin pjesë shqiptarët por ka arritur që të prezantohet edhe në televizionet gjermane, shkruan Zëri.

Paraçitja e saj e fundit ishte në televizionin “Hamburg 1” ku këndoi shqip një këngë dashurie.

Më Shumë

Begaj për Adem Jasharin: Burra të tillë rrallë i lindë historia

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne me rastin e 25 vjetorin e çlirimit të vendit. Fjalim rastin mbajti edhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. Ai...

MKRS-ja shkruan për koncertin e mbrëmshëm të Shkurte Fejzës: I solli publikut emocione të mëdha

“Me këngë të paharrueshme që për pesë dekada ka mbajtur gjallë atdhedashurinë e shqiptarëve dhe rezistencën e tyre, mbrëmë këngëtarja Shkurte Fejza i solli...

Lajmet e Fundit