5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Shtatë vjet zhgënjim

flamuri i kosoves, stema e shtetitTë zgjedhurit e popullit të Kosovës para shtatë vitesh patën shpallur pavarësinë e vendit duke e realizuar kështu një ëndërr të madhe të kosovarëve dhe duke rritur shpresat e tyre për krijimin e një shtetit i cili do të garantonte për ta jetë të dinjitetshme.

Mirëpo tani pas shtatë vitesh, shpresat e një pjese të madhe të kosovarëve duket se janë shuar, pasi besohet se në kohët e fundit mbi 230 mijë shtetas të Kosovës e kanë braktisur vendin duke migruar kështu në drejtim të vendeve evropiane, si pasojë e mungesës së zhvillimit ekonomik dhe mungesës së perspektivës për një jetë të dinjitetshme në atdhe…/zeri/

Më Shumë

Lajmet e Fundit