7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Shuma e arit të vjedhur në argjendarinë në Suharekë është 250 mijë euro, e konfirmon prokurorja

Prokurorja Ervehe Gashi nga Prokuroria Themelore e Prizrenit, ka konfirmuar për Gazetën Express se vlera e arit që u vodh sot në argjendarinë në Suharekë është 250 mijë euro.

Prokurorja Gashi deklaroi se nga kjo ngjarje dy policë kanë mbetur të lënduar.

Gjithashtu ajo theksoi se prokurori nga Prokuroria e Prizrenit ndodhet në vendin e ngjarjes.

Në grabitjen e armatosur dyshohet të jenë të përfshirë katër persona. Deri më tani nuk ka asnjë arrestim.

Nga të shtënat me armë zjarri një polic është plagosur nga plumbi rikoshet dhe një tjetër ka marrë lëndime trupore, por jo nga plumbi, këtë informacion e konfirmoi për Gazetën Express zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Vdes legjenda gjermane, Andreas Brehme

Legjenda gjermane, Andreas Brehme ka vdekur sot në moshën 63 vjeçare. I ndjeri do të kujtohet për golin e fitores së Gjermanisë në finalen e...

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

Lajmet e Fundit