1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Si i dështuan Wilderit taktikat e çuditshme në trilogjinë ndaj Furyt

Taktikat e çuditshme të para -luftimit të Deontay Wilder të dizajnuara për të mposhtur Tyson Furyn dështuan në mënyrë spektakolare pas nokautit të tij në raundin e 11-të në Las Vegas.

Si sfidues, amerikani duhej të hynte i pari, por vonoi ecjen e tij në ring në një seri ngjarjesh të çuditshme.

Bronze Bomber qëndroi në mes të një rrethi të formuar nga grupi i tij, duke tentuar që hyrja e tij të ishte sa më spektakolare.

Ai gjithashtu zgjodhi të ndryshojë dorezat në momentet e fundit për të vonuar më tej hyrjen e tij, në atë që me siguri ishte një përpjekje për të shqetësuar Furyn.

Kur ai përfundimisht doli në arenë, 35-vjeçari u vesh me një xhaketë të kuqe dhe maskë të kuqe për të treguar se ishte i gatshëm ta shkatërronte britanikun.

Ajo provokoi një reagim masiv në mediat sociale, me tifozët që i quanin lëvizjet, “taktika m*ti”. Të tjerët në dukje ishin në anën e shfaqjes teatrale të Wilderit, duke e kthyer kritikën në lavdërim: “Taktika m*ti, jeni të dashuruat me këto taktika m*ti”.

Por, ato strategji që i zbardhi Wilderi, nuk arritën të ndikonin në Furyn, pasi u rrëzua në raundin e tretë dhe në të 11-in, u nokautua. /Telegrafi/

PA: Deontay Wilder

 

Më Shumë

Qysh mund të funksionojë Kosova me një autonomi të Veriut dhe me një Asociacion?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se nëse potencialisht kjo qeveri nuk pranon ta themelojë Asociacionin, atëherë mundësia që të shkohet në...

Arrestohet personi i kërkuar në Vërmicë

Një person i kërkuar është arrestuar në Vërmicë. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës, përcjell ‘PrizrenPress’ PKK Vërmicë 25.01.2023 – 18:10. Në bazë...

Lajmet e Fundit