13.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat i kërkon Osmanit mos ta dekretojë Ligjin për pagën minimale

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat i ka bërë thirrje presidentes Osmani që mos ta dekretojë Ligjin për Pagën Minimale që u miratua nga Kuvendi javën e kaluar.

Kjo sindikatë ka radhitur 4 arsyet pse ky ligj nuk duhet të dekretohet.

 

Më Shumë

Kadri Veseli nga Haga: Mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Gjykatën Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke u ndërlidhur me deklaratat në seancën e sotme në Hagë, ka kërkuar që procesi të jetë...

Moti sot i vranët, dhe me intervale me diell

Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin riga shiu, njofton...

Lajmet e Fundit