14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

S’ka bisedime me ata që vendosin kushte

Kujtim Shala-ldkNëse qeverinë e re, ka për tu udhëhequr koalicioni LDK, AAK, NISMA. Paret e popullit, nuk kanë me u shpenzuar ma në asfalt, por, në fushat tjera.

Kështu ka thanë anëtari i kryesisë dhe deputeti i Lidhjes Demokratike, Kujtim Shala, në intervistën për televizionin Rrokum.

Shala ka thanë se programi qeverisës, që po përgatitet, asht i fokusuam në zhvillimin ekonomik, investimet në Bujqësi, përmirësimi i dhe investime në Shëndetësi dhe në Arsim.

Shala e ka pranuar se Ramush Haradinaj, kandidati për kryeministër nga koalicioni i ka kërkuar Vetëvendosjes me qenë udhëheqëse e bisedimeve, por më pas e ka ndërruar mendjen.

Sa i përket mundësisë se kushtëzimit nga Lista Serbe, Shala ka thanë se janë të vendosur, mos të bashkëqeverisin me ata që qesin kushte.

Po ashtu, Shala këmbëngulë se në ditën kur u konstituar Kuvendi i Kosovës, shkeljet u banë nga deputetët e PDK-së.

Kujtim Shala ka fol edhe për zhvillimet brenda LDK-së, e që sipas tij, janë të zanë me krijimin e qeverisë dhe nuk po merren me organizimin e zgjedhjeve brenda partisë, që priten me u mbajt në vjeshtën e këtij viti.

Më Shumë

“Nuk kemi shenja të të pagjeturve”, në Rahovec përkujtohen masakrat e regjimit serb një ditë pas hyrjes së NATO-s

Rahoveci ka shënuar sot përvjetorin e masakrave të ndodhura në disa fshatra të saj. Në Brestoc në 24-vjetorin e tyre, u kujtuan 5 dëshmorët...

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës. Ata janë dërguar në vuajtje të dënimit. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/ • Fsh. Piranë, Prizren 28.03.2023-12:40....

Enigmë

Lajmet e Fundit