15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Skema piramidale dhe bixhoz, tre të arrestuar në Suharekë

Tre persona janë arrestuar për skema piramidale dhe bixhoz të paligjshëm në Suharekë.

Policia ka konfiskuar materiale të ndryshme, gjatë bastisjes së lokaleve.

Komunikata e Policisë së Kosovës

Rr. Hajdin Berisha, Suharekë 06.12.2019 – 19:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka organizuar lojëra të fatit. Nga i dyshuari është konfiskuar një telefon mobil dhe 279.50 euro para të gatshme. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

• Rr. Hajdin Berisha, Suharekë 06.12.2019 – 19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka organizuar lojëra të fatit. Nga i dyshuari është konfiskuar një telefon mobil dhe 283.60 euro para të gatshme. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

• Rr. Hajdin Berisha, Suharekë 06.12.2019 – 19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka organizuar lojëra të fatit. Nga i dyshuari është konfiskuar një telefon mobil, një laptop dhe 76.85 euro para të gatshme. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Erdogan thotë se Putini mund të vizitojë Turqinë në prill – tregon edhe arsyen e vizitës së presidentit rus

Presidenti Recep Tayyip Erdogan ka thënë se homologu i tij rus Vladimir Putin mund të udhëtojë në Turqi më 27 prill për të marrë...

Lajmet e Fundit