-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Sonte në Tropojë mbyllet edicioni i 12-të i ‘Sofrës Dardane 2014’

Sofrës Dardane 2014I nisur dy ditë më parë, sot përfundon edicioni i 12-të në radhë i aktivitetit kulturor të përvitshëm “Sofra Dardane Tropojë 2014”. Në stadiumin e lojërave me dorë, ku zhvillohet ky aktivitet i përvitshëm, ishin mbledhur me qindra banorë, artdashës të Bajram Currit dhe fshatrave përreth.

Për tre ditë me radhë Tropoja bashkon në festfolkun e organizuar nga Unioni Artistik i Kombit Shqiptar, mbi 500 artistë popullorë, këngëtarë, valltarë dhe instrumentistë nga të gjitha trojet shqiptare.

Në natën e parë, artdashësit tropojanë duartrokitën ansamblin Dardania, pritësit e këtij evenimenti, duke vazhduar me artistët popullorë të diasporës.

Në ditët në vijim do ngjiten në skenë mbi 500 artistë, valltarë, këngëtarë dhe instrumentistë popullorë.

Më Shumë

Brighton refuzon ofertën e parë të Chelsea-t për Caicedo-n

Chelsea-t i është refuzuar oferta e tyre e parë e transferimit prej 55 milionë funtesh për Moises Caicedo-n, shkruan The Athletic. Blutë kanë identifikuar mesfushorin...

Përfundon gjykimi ku paditësi pretendon se SHSKUK ka përzgjedhur kundërligjshëm drejtoreshën e Spitalit “Daut Mustafa” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka përfunduar gjykimi në kontestin civil ndërmjet paditësit L.G dhe të paditurës Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i...

Lajmet e Fundit