15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Sot mot me diell dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore të Dukagjinit kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15- 24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

Indeksi UV do të jetë i lartë, prandaj këshillohen qytetaret që kanë probleme me sëmundje kronike , të mos ju ekspozohen rrezeve direkte të diellit nga ora 10-17.

Sa i përket kushteve agrometeorologjike ato vazhdojnë të mbeten të mira.

Më Shumë

Nënëkryetari Kujtim Gashi nderon martirët e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Nënëkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e...

Qytetarët sot të mos i përdorin pikat e kalimit kufitar me Serbinë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën (sot) të...

Lajmet e Fundit