11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Sot mot me diell e vranësira, temperaturat shënojnë ngritje

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të pranishme priten gjatë orëve të mëngjesit. Në ndonjë rajon mund të ketë ndonjë reshje të izoluar.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10 deri në 40 kilometra në orë.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të luhaten prej minus 4 deri në minus 1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 6 deri në 10 gradë.

Më Shumë

Qeveria huazon mbi 25 milionë euro nga kompania gjermane për përmirësimin e sistemit energjetik

Qeveria e Kosovës në mbledhje ka miratuar huazimin e 25.5 milionë euro nga kompania KfW, Frankfurt Am Main, për përmirësimin e sistemit energjetik. “Kërkohet huazim...

Arrestohet një person në Vërmicë

Një person është arrestuar në Pikën Kufitare të Vërmicës. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. PKK Vermicë 23.03.2023 – 18:50. Në bazë të...

Lajmet e Fundit