12.8 C
E mërkurë, 1 Maj, 2024

Spanja përsëri i falet Costas, fiton jo bindshëm ndaj Iranit

Spanja ka shënuar fitoren e parë në këtë kampionat botëror.Kombëtarja e udhëhequr nga Hierro ka arritur tri pikë të vështira ndaj Iranit, ku fitoi me rezultatin minimal.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutën e 54?, nga Diego Costa.Me këtë gol, Costa tashmë është bërë golashënuesi i dytë më i mirë në këtë Botëror, me gjithsej tre gola.Irani shënoi një gol në minutën e 62?, i cili iu anulua nga VAR-i për pozitë jashtë loje. /Insporti.com

Dallimet mes letërsisë së Shqipërisë e Kosovës, Ligjerata e Krajës, identitetet politike e rrymat letrare

Letërsia e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës është parë në kontekstin gjeografik e politik duke gjetur pika të përbashkëta dhe dallime. Nga variantet e...

Gjendet një person pa shenja jete në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete të hënën rreth orës 06:40 në fshatin Manastirca, në Prizren. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës...