7.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë po trajtohen nga Covid-19

Në njoftimin e tyre bëhet e ditur se me oksigjeno-terapi janë 53 pacientë.

Ndërkaq, në Mjekim Intensiv janë të shtrirë gjashtë pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 30 pacientë

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 6 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 2 pacientë

Spitali i Prizrenit,5 pacientë

Spitali i Pejës, 2 pacientë

Spitali i Gjilanit, 9 pacientë

Spitali i Gjakovës, 8 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient

Spitali i Ferizajt, 5 pacientë

 

Më Shumë

Ronaldo pranon ofertën e ekipit arab, paga e tij vjetore do të jetë mbi 200 milionë euro

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo do të vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. “Daily Mail” ka raportuar të mërkurën se Ronaldo edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje...

Bill Clinton infektohet me coronavirus

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka bërë të ditur se është infektuar me COVID-19. Ai ka treguar përmes rrjeteve sociale ka treguar se ka simptoma të...

Moti për sot

Moti për sot

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit