23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

SPSPK-ja, ministrit Murati: Pse po vonohen 100 eurot për punëtorët e sektorit privat

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës (SPSPK) ka kërkuar edhe njëherë nga ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, që të del dhe t’i njoftojë punëtorët e sektorit privat se kur do të marrin bonusin nga 100 euro sipas vendimit të Qeverisë së Kosovës të datës 12 prill.

“Me vonesën e këtyre bonusave dhe mosshpjegimin (arsyen) e vonesës së tyre na bën për të dyshuar se diçka nuk është në rregull, nëse jo ndaj sindikatës, ju keni detyrim t’i njoftoni këta punëtorë pse po vonohen këto mjete?!”, është bërë me dije në reagimin e SPSPK-së.

Më Shumë

Vetaksidentohet në Petrovë të Prizrenit, vetura përplaset për murin e një shtëpie

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në Prizren, saktësisht në lagjen Petrovë, raporton PrizrenPress Sipas raportin 24 orësh të policisë, një person me veturë është...

Darwin Nunez “alla Zidane”, e godet kundërshtarin me kokë dhe përjashtohet nga loja

Darwin Nunez ka qenë protagonist tek Liverpooli mbrëmë. Jo për ndonjë paraqitje solide, por në aspektin negativ, shkruan “Gazeta Express”. Sulmuesi i ri i “Reds” ua...

Lajmet e Fundit