15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Suhareka dhe Ferizaj drejt Superligës së Kosovës pas fitoreve

Liga e Parë në të dyja grupet, A dhe B, po vazhdon, ku nuk po mungojnë problemet, ndërsa skuadrat që synojnë elitën kanë vazhduar me fitore në xhiron e 24-të.

Në Grupi A, Suhareka ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 2-1 në një ndeshje mjaftë interesante.

Trepça ’89 ka fituar ndaj Rahovecit, po ashtu me rezultat 2-1, ndërsa me të njëjtat shifrat fitoi edhe Dinamo që mposhti Drenicën.

Rilindja 1974 ka mposhtur Trepçën me rezultat 2-1, ndërsa pa gola u mbyll derbi lokal mes Phoenixit dhe Istogut.

Suhareka është lider me 50 pikë, pesë më shumë se sa Trepça ’89 që ka 45 pikë.

Dinamo është në vendin e tretë me 45 pikë dhe do të luftojë në xhirot e mbetura që të sigurojë një vend në play-off, kur kanë mbetur edhe tri ndeshje.


Sa i përket, Grupit B, janë zhvilluar vetëm tri ndeshje, ndërsa janë mbyllur dy, pasi që janë përjashtuar Ulpiana dhe Vllaznia e Pozharanit.

Ferizaj ka shënuar fitore ndaj 2 Korrikut me rezultat 4-2, ndërsa Prishtina e Re ka barazuar me Ramiz Sadikun me rezultat 2-2.

Ndeshja mes Kikës dhe Vushtrrisë është ndërprerë pas sulmit ndaj gjyqtarit Rrezart Hasani, ku rezultati ishte 2-1 në të mirë të mysafirëve.

Flamurtari dhe Vjosa kanë marrë fitore me rezultat zyrtare 3-0.

Ferizaj aktualisht është lider me 57 pikë, tri më shumë se sa Prishtina e Re dhe do të luftojë në tri xhirot e mbetura për tu kthyer në elitë.

Ferizaj ka edhe dy ndeshje deri në fund, me Flamurtarin dhe Vushtrrinë, ku katër pikë i mjaftojnë të ngjitet në Superligën e Kosovës./Telegrafi/

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren nderohet nga OSCE-ja, në 25 vjetorin e misionit në Kosovë

Me rastin e 25 vjetorit të Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSCE) në Kosovë, ambasadori Michael Davenport ndau mirënjohje për...

Sot moti me diell, vranësira e rrebeshe lokale shiu

Sot në Kosovë moti pritet të jetë me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat...

Lajmet e Fundit