7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Suharekë/ Katër të mitur bien poshtë urës me veturë, vozitësi dërgohet në QKUK me lëndime të rënda

Në fshatin Vraniq të Suharekës, të premten është aksidentuar me veturë një i mitur. 

Policia njoftoi se ai ka rënë poshtë një ure pasi fillimisht ishte përplasur me gurë.

Në veturë ishin edhe tre të mitur të tjerë të cilën pësuan lëndime.

Vozitësi është dërguar në QKUK, pasi sipas policisë, ka lëndime të rënda.

“Një mashkull kosovar i mitur, duke drejtuar veturën ka humbur kontrollin duke u përplasur me një gurë skaj rrugës, e më pas me mbrojtësen e urës bie poshtë urës. Vozitësi dhe tre pasagjer të mitur meshkuj pësojnë lëndime trupore dhe dërgohen në emergjencën e Suharekës. Vozitësi për shkak të lëndimeve të rënda është transferuar në QKUK”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Osmani uron Kosovën – Kujton Rugovën, familjen Jashari e të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për nder të Ditës së Pavarësisë, ku Kosova shënon 16 vjet si...

FSK-ja përfundon me sukses ushtrimin fushor “KFOR 33”

Kontigjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës ka përfunduar me sukses pjesëmarrjen në ushtrimin fushor “KFOR 33”, dhe janë kthyer në Kosovë. Kështu ka bërë...

Vdekja e një heroi

Lajmet e Fundit