1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Takimi për të zhdukurit, në fillim të shkurtit

Velko OdalovicKryetari i Komisionit për persona të zhdukur në qeverinë e Serbisë, Velko Odalovic, tha se hulumtimi i varrezës masive në Rudnicë, do të vazhdojë në mars të vitit të ardhshëm.

Ai tha për mediat serbe se vetëm në mars do të mund të kryhen përgatitjet për hulumtim të detajuar të lokacionit.

Ndërkohë, takimi i grupit punues për të zhdukurit do të mbahet në fillim të shkurtit në Prishtinë, tha Odalovic, citon Koha.

Më Shumë

Erdogani i kërkon Osmanit luftimin e gylenistëve në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në Turqi, ku mori pjesë gjatë ditës së djeshme në Forumin Diplomatik në Antalia. Në margjina të këtij...

Po vazhdojnë punimet në rregullimin e parkut në Mirushë

Punimet në ndërtimin dhe rregullimin e parkut në fshatin Mirushë të Komunës së Malishevës, janë duke vazhduar, përkatësisht është duke u realizuar faza e...

Lajmet e Fundit