18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Të aksidentuarit për vdekje në Kroaci ishin shqiptarë

aksidenti ne kroaciMediat britanike kanë publikuar detaje të reja për familjen britanike që përjetoj fatkeqësi të rëndë komunikacioni në Slanome afër Dubrovnikut.

Bëhet fjalë për familjen Isufi me prejardhje nga Shqipëria e cila kur ndodhi fatkeqësia po udhëtonin drejt Shqipërisë për të takuar të afërmit e tyre.

37 vjeçari Erion Isufi, 15 vjeçari Richard dhe 14 vjeçarja Ramela mbetet të vdekur në fatkeqësi komunikacioni, derisa nëna Meri dhe djali më i ri Clive vazhdojnë të jenë në gjendje kritike, por stabile.

Fqinjët e tyre britanik në Barking në Londrën lindore, kanë thënë për Daily Mail se ata ishin familje shumë e dashur, e cila shpesh udhëtonte.

Më Shumë

Shaqiri s’udhëton në Serbi për ndeshjen ndaj Bjellorusisë

  Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri nuk do jetë me kombëtaren e Zvicrës për ndeshjet e marsit. Në fund të muajit mars kombëtaret do të zhvillojnë ndeshjet...

Hera e parë në historinë botërore të Ballkanit që fitojnë të gjithë!

 Rexhep Hoti E dijshmja dhe vlera për shqiptarët ka kohë – shekuj, që është faktor i huaj përballë interesave të tyre kolektive. Duke mos qenë...

Lajmet e Fundit