3.1 C
Prizren
E enjte, 25 Shkurt, 2021

Të gjitha transferimet në basketboll

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme.

Golden Eagle Ylli ka rikthyer dy basketbollistët e Kosovës në Superligë, Erjon Kastratin dhe Gëzim Morinën, kurse kanë angazhuar edhe amerikanin Elyjah Clark. Klubet e elitës kanë bërë përforcime, duke synuar të realizojnë qëllimet që kanë për stinorin pranveror.

Trepça ka rikthyer në radhët e saj Drilon Hajrizin, kurse janë përforcuar edhe me Blend Mehanën dhe Roni Koshin, kurse Peja ka rikthyer në radhët e saj Leonard Mekajn, ndërsa Ponte Prizreni u përforcua me Divine Myles, ish-organizatorin e Sigal Prishtinës.

Skuadra bardhekaltër u përforcua me Blackston Gary Norman dhe Nigel Johnson, ndërsa Bashkimi me Stephen Xavier Croone. Vëllaznimi ka shtuar në radhët e tij Andi Shehun, Atik Koshin dhe Engjull Sollovën.

Por, jo vetëm klubet e Superligës së meshkujve kanë bërë përforcime, por edhe ato të Superligës së Femrave, Ligës së Parë të Femrave dhe Ligës së Parë të Meshkujve.

Bashkimi (Femrat) ka rikthyer Ulpiana Emrën dhe Vlera Vraniqin, ndërsa ka marrë edhe Teodora Sariq, që vjen nga Spanja. Kosovahome Prishtina u përforcua me Aulona Muhadrin dhe dy lojtaret e huaja Daniel Dajah dhe Tolefree Alexis nga NCAA. Edhe Penza ka qenë aktive me dy përforcimet amerikane Cooper Simone dhe Ashlie Howell, Enisa Qosjën nga Elbasani dhe kanë rikthyer Diedona Halitajn. Ndërkohë, Vëllaznimi u përforcua me Anila Selmanin dhe Anesa Korçën. Lojtare të huaja ka marrë edhe Trepça. Skuadra mitrovicase u përforcua me Andraque Quinnine dhe Allison Johnson.

Lista e përforcimeve

KB Trepça

Drilon Hajrizi
Blend Mehana
Roni Koshi

KB Golden Eagle Ylli

Erjon Kastrati
Elyjah Clark
Gëzim Morina
KB Ponte Prizreni
Divine Myles

KB Vëllaznimi

Andi Shehu
Atik Koshi
Engjull Sollova

KB Peja

Leonard Mekaj

KB Bashkimi

Stephen Xavier Croone

KB Sigal Prishtina

Blackston Gary Norman
Nigel Johnson

KBF Bashkimi

Ulpiana Emra
Vlera Vraniqi
Teodora Sariq

KBF Kosovahome Prishtina

Daniel Dajah Renee
Tolefree Alexis Renee
Aulona Muhadri

KB Llapi

Milot Morina  LD
Niket Zhegrova  LD

KBF Penza

Cooper Simone
Diedona Halitaj
Ashlie Howell
Enisa Qosja

KBF United Basketball

Sara Vraniqi  LD

KB New Basket

Drini Rexha
Arbër Rushiti
Hakan Curciallo
Njike Aaron

KB Drita

Arian Mehmeti
Xzavier Barmore

Më Shumë

Vidhen tetë xhami në Tiranë

Vjedhja e institucioneve të kultit është kthyer në një fenomen shqetësues gjatë kohëve të fundit në Tiranë. Të paktën tetë xhami janë grabitur nga persona...

Prizren, arrestohen të dyshuarit për vjedhjen me forcë të zinxhirit të arit nga qafa e qytetares

Policia e Prizrenit njofton se ka arritur të identifikojë dhe arrestojë dy persona, për të cilët dyshohet se janë autorë të një vjedhjeje të...

Prizren, 29 raste të reja Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 411 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 57.385 raste, kurse...

Zemaj: Duhet të vazhdohen masat rigoroze kundër COVID-19

Nën kryesimin e Ministrit të Shëndetësisë në detyrë, Armend Zemaj është mbajtur sot takimi i Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19. Me...

Kreu vjedhje një vit më parë, gjykata e Prizrenit i cakton një muaj paraburgim të dyshuarit

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj...

Bitcoin i rikthehet fitimeve

Pas një rënie prej gati 10 mijë dollarë brenda tri ditëve, Bitcoin ka filluar ta rimerr vetën. Ky kthim i fitimeve të kësaj kriptovalute vjen...

Balje mbet jashtë Kuvendit: Lista Serbe bëri plan që t’i marrë 2/3 e krejt komuniteteve

Kryetarja e Unionit Socialdemokrat, Duda Balje, po pretendon se Lista Serbe ka bërë plan që vota e komunitetit serb të shpërndahet edhe në komunitete...

Trashëgimia kulturore në Prizren vazhdon të përballet me sfida të shumta

Asetet e trashëgimisë kulturore në Prizren prej vitesh përballen me sfida të shumta, veçmas sa i përket ruajtjes, mbrojtjes dhe promovimit të tyre. Të...

Befason Theo Hernandez: Unë dhe Achraf Hakimi bën mirë që u larguan nga Real Madrid

Theo Hernandez po e shijon jetën me AC Milanin, pasi kaloi nga “Santiago Bernabeu” në “San Siro” dhe tani po luan rregullisht, ndërsa është...

Cila bukuroshe e ka nafak djalin e Shyhrete Behlulit?

Shyhrete Behluli është nënë e lumtur e pesë fëmijëve, tri vajzave e dy djemve, që publiku ia njeh mirë. Më i vogli ndër fëmijët, është...

Nëse e shihni këtë person, lajmëroni menjëherë policinë

Policia e Kosovës  ka kërkuar ndihmë për kapjen e një personi në kërkim. Personi i kërkuar është Ramadan (Feriz) Sopaj i lindur me 03.05.1955 n?...

Mbappe kërkon klauzolë lirimi dhe pagë më të madhe në kontratën e re

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson...

Dy raste të reja me Covid në Prizren

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 241 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 58.600 raste, kurse...

Oda e Hotelerisë: Nuk do t’i respektojmë masat anti-Covid të paralajmëruara nga Qeveria

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar për paralajmërimin e masave të reja mbrojtëse ndaj Covid-19. Kjo Odë...

Një top sulmues evropian pritet ta zëvendësojë Mbappen te PSG

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është bërë një nga emrat më të mëdhenj në futboll në vitin 2021. Ai ishte qartësisht një yll i dëshmuar...

Marku i papërmbajtshëm, fiton ndaj Charlton

Florian Marku ka arritur ta fitojë meçin ndaj Rylan Charlton në eventin e sotëm në boks. Boksieri shqiptar arriti që me goditjet e tij të...

Lajmet e Fundit