11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Thaçi-Daçiq, nesër takohen në Bruksel

Hashim Thaci me Dacicin 2Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi,dhe homologu i tij serb, Ivica Daçiq, do të takohen nesër në Bruksel. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendës ministri i Jashtëm, Petrit Selimi, në rrjetin social Twitter.

Pritet që subjekt i bisedimeve të jenë zgjedhjet lokale përkatësisht incidentet në veri të Mitrovicës.

Takimi ndërmjet tyre vjen pas zgjedhjeve lokale në Kosovë, në të cilat morën pjesë edhe serbët e pjesës verioret të Kosovës, por ku në fakt edhe u shfaqën probleme, ndryshe nga pjesa tjetër e vendit ku ato u karakterizuan me atmosferë të qetë e respektim standardesh të pranueshme.

Më Shumë

Lajmet e Fundit