23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Thaçi-Daçiq, nesër takohen në Bruksel

Hashim Thaci me Dacicin 2Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi,dhe homologu i tij serb, Ivica Daçiq, do të takohen nesër në Bruksel. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendës ministri i Jashtëm, Petrit Selimi, në rrjetin social Twitter.

Pritet që subjekt i bisedimeve të jenë zgjedhjet lokale përkatësisht incidentet në veri të Mitrovicës.

Takimi ndërmjet tyre vjen pas zgjedhjeve lokale në Kosovë, në të cilat morën pjesë edhe serbët e pjesës verioret të Kosovës, por ku në fakt edhe u shfaqën probleme, ndryshe nga pjesa tjetër e vendit ku ato u karakterizuan me atmosferë të qetë e respektim standardesh të pranueshme.

Më Shumë

Tottenham nuk dorëzohet, përgatit një ofertë të re për Zaniolon

Antonio Conte kërkon me çdo kusht të ketë nën urdhërat e tij këtë sezon te Tottenham edhe yllin e Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas Calcio MercatoWeb,...

Ngordhin peshqit në një pishinë në Vërmicë – policia nis hetimet

Një person nga Vërmica e Prizrenit ka njoftuar policinë se në pishinën e tij kanë ngordhur peshqit, shkruan PrizrenPress Lidhur me rastin përveç njësive të...

Lajmet e Fundit