13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Thaçi: Javën tjetër hapat e fundit drejt formimit të një qeverie të re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se javën tjetër do të ndërmarrë hapat për formimin e Qeverisë së re.

Ai në një status në Twitter, ka thënë tarifat dhe reciprociteti duhet të bien për të forcuar përkrahjen e SHBA-së dhe BE-së për Kosovën.

“Javën tjetër unë do të ndërmarr hapat e fundit kushtetues për të mundësuar formimin e një Qeverie të re me një legjitimitet të plotë nga Parlamenti, i aftë për të luftuar # COVID19 dhe për t’i shërbyer popullit. Tarifat dhe reciprociteti duhet të bien për të forcuar mbështetjen e SHBA dhe BE për Kosovën”, ka shkruar presidenti Thaçi.

Më Shumë

U kap mat me të njëjtin vend me Luizin, reagon për herë të parë ish-e dashura e këngëtarit

Ditën e djeshme Kryefjala .com zbuloi se Jurgena dhe Luizi janë ndodhur në një nga parukieritë e famshme në Kryeqytet. Në të njëjtën ditë...

Liria e Prizrenit e quan absurde ankesën e Ferizajt, thotë se lojtarët i kanë të regjistruar deri në qershor në FIFA Connect

Liria e Prizrenit e ka quajtur absurde ankesën e Ferizajt duke u arsyetuar se lojtarët e tyre kanë kontrata deri më 30 qershor në...

Lajmet e Fundit