7.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Thaçi thërret në ndihmë Komisionin e Venedikut

Hashim Thaci 2Kryeministri kosovar, Hashim Thaçi pas ngërçit ndërpartiak të reformës zgjedhore në vend, që ai e quan të panevojshëm, me qëllim të daljes nga kjo situatë mendon se është e nevojshme të thirret në ndihmë Komisionin e Venedikut

“Ky sistem duhet t’ju përshtatet kushteve dhe rrethanave në Kosovë. Komisioni i Venedikut ka pasur një rol të rëndësishëm në të gjitha vendet e Evropës Juglindore gjatë procesit të tranzicionit demokratik. Prandaj, Kosova si shtet i ri me demokraci në zhvillim për Komisionin e Venedikut!”, arsyeton Kryeministri Thaçi përmes rrjetit social Facebook./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vdes legjenda gjermane, Andreas Brehme

Legjenda gjermane, Andreas Brehme ka vdekur sot në moshën 63 vjeçare. I ndjeri do të kujtohet për golin e fitores së Gjermanisë në finalen e...

Një dekadë nga themelimi i partisë Nisma Socialdemokrate

Pikërisht para një dekade është themeluar partia Nisma Socialdemokrate. Me rastin e ditëlindjes së 10-të të kësaj partie, sot do të mbahet një aktivitet në...

Lajmet e Fundit