18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

“The Judge” hap festivalin e filmit në Toronto

20140726145334917600Downey Jr kthehet në Carlinville, Indiana për ta mbrojtur babanë e tij nga një akuzë gjykate. Në film luajnë edhe Vera Farmiga dhe Vincent D`Onofroi, bashkë me Billy Bob Thorton.

Festivali i sivjetmë i filmit në Toronto nis me premierën botërore të David Dobkin, “The Judge”, me aktorin kryesor Robert Downey Jr, ky edhe së fundmi rezultuar si aktori më i paguar në Hollivud.

Një avokat që e gjen veten në një skandal familjar është historia e vogël e këtij filmi.

“Është një skenar i mrekullueshëm, se si ne e kujtojmë familjen dhe se si kthehemi tek ajo, se si me anë të saj merremi me të kaluarën njerëzore. Nuk ka pasur film më të mirë për ta nisur këtë festë” thonë organizatorët.

Downey Jr kthehet në Carlinville, Indiana për ta mbrojtur babanë e tij nga një akuzë gjykate. Në film luajnë edhe Vera Farmiga dhe Vincent D`Onofroi, bashkë me Billy Bob Thorton.

Festivali i filmit në Toronto nis më 4 e deri më 14 shtator, ndërsa ky festival veç sa tregon pak a shumë se kush do të jenë favoritët për Oscarin e vitit të ardhshë. /KultPlus/

Më Shumë

Lajmet e Fundit