10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Nuk e mohon arrestimin e drejtorit të Ramadan Mujës për ngacmim seksual

Ymer-Berisha zedhenes i KKse ne prizren2As Komuna e Prizrenit nuk e ka mohuar, por as pohuar, arrestimin e drejtorit të Ramadan Mujës për ngacmim seksual.

‘Nuk mund ta mohoj, por as nuk mund të konfirmoj diçka në këtë rast, pasi që po raportohet që kanë hyrë në punë organet e drejtësisë”, ka thënë për Express Ymer Berisha, Zëdhënës i Komunës.

Ai tha që kanë kontaktuar me drejtorin në fjalë, por nuk dha ndonjë detaj nga biseda me të, pos që për momentin ai person është në shtëpi.

Berisha tha për Express se veprimet e cilitdo punëtorë të Komunës së Prizrenit janë veprime individuale, dhe aktet jo ligjore eventuale të tyre mbesin përgjegjësi e tyre.

Më Shumë

Kosova përfiton 90 milionë euro nga Banka Botërore

Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe zëvendëspresidentja për Evropë dhe Azi Qendrore në Bankën Botërore, Antonella Bassani, kanë nënshkruar marrëveshje për financimin e politikave...

Moti sot: Me shi dhe reshje bore

Këtë të mërkurë në Kosovë pritet të ketë ulje drastike të temperaturave ku priten reshje shiu. Reshjet do të jenë në formë të rrebesheve, të...

Lajmet e Fundit