5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Totaj ngushëllon familjen Hoda

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka ngushëlluar familjen Hoda, me rastin e vdekjes së inxhinierit, Galip Hoda.

Postimi i plotë:

Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e inxhinierit të shquar prizrenas, Galip Hoda.

Gjatë veprimtarisë së tij profesionale, z. Hoda ishte pjesëmarrës i shumë projekteve të rëndësishme në Kosovë, siç është projekti i Liqenit të Radoniqit, ai i Hidrocentralit të Fierzës dhe projekte të tjera.

Galip Hoda ka qenë Drejtor i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren, ishte edhe aktivist në sport, ku shërbeu si sekretar gjeneral dhe anëtar i Klubit të Futbollit “Liria”.

z. Hoda do t’i mungoj qytetit, ne dhe familjes.

Emri dhe angazhimet e tij publike do të jetojnë gjatë në kujtesën tonë.

Në emrin tim dhe të Komunës së Prizrenit, shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen e të ndjerit dhe të afërmit e miqtë e tij.

Më Shumë

Ngacmohet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është ngacmuar në Prizren. Ajo  është ndjekur nga një person i panjohur i moshës madhore , derisa ka qenë duke shkuar...

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Lajmet e Fundit