-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Një luftëtar amerikan nderohet nga presidenti Zelensky

 

“Stretch”, një luftëtar amerikan që shërben në Legjionin Ndërkombëtar të Forcave të Armatosura të Ukrainës, është nderuar për shërbimet e tij në Ukrainë nga presidenti Volodymyr Zelensky.

Emri i amerikanit u zbulua se është Eric.

“Eric faleminderit shumë për guximin tënd”, i tha Zelensky, luftëtarit në një video të publikuar së fundmi.

“Është nderi im. Faleminderit”, tha Eric.

Nuk dihet ende se cili ishte titulli i nderit, për çfarë ishte apo çfarë dëmtime kishte pësuar amerikani.

Një deklaratë nga Legjioni Ndërkombëtar tha: “Stretch” mori një medalje nga presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, në njohje të përpjekjeve të tij heroike në vijën e frontit ukrainas. Fitoret nuk janë të lira. Ata nuk vijnë lehtë. Por përpjekjet e ushtarit tonë vlerësohen me mirënjohje zyrtare”.

Nuk ishte menjëherë e qartë se cili ishte titulli i nderit, për çfarë ishte apo çfarë dëmtimi kishte pësuar amerikani

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Prizren, arrestohet dhe lirohet në procedurë të rregullt i dyshuari për ngacmim seksual të një gruaje

Një rast i ngacmimit seksual është raportuar se ka ndodhur dje në Prizren. Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka...

Lajmet e Fundit