-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Totaj takon zejtarët, premton mbështetje

Në prag të ndërrimit të moteve, kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur sot zejtarët e shoqatës “Esnaf” në Prizren, me të cilët diskutoi për mbarimin e një viti të suksesshëm bashkëpunimi dhe u akorduan veprimet e aktivitetet e përbashkëta për vitin 2023.

“Zhvillimi ekonomik është çështje primare me të cilën merret qeverisja aktuale lokale dhe do të vazhdojmë t’i mbështesim biznesmenët, sidomos kompanitë prodhuese”, tha Totaj, transmeton PrizrenPress.

Më Shumë

Apeli e kthen në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren. Më 1 qershor 2022, gjatë kontrollit të automjetit...

Nga kryeprokurori deri te gjyqtarët – këto janë pagat në sistemin e drejtësisë me ligjin e ri

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka caktuar vlerën e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik. Për vitin 2023 vlera...

Lajmet e Fundit