8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Totaj:Zotimet tona për më shumë gra në vendimmarrje kanë filluar të përmbushen

Antigona Berisha-Bytyqi është zgjedhur sot kryesuese e Kuvendit Komunal të Prizrenit.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka thënë se sot shënuan edhe një hap përpara drejt konstituimit të institucioneve lokale duke zgjedhur kuvendaren e PDK-së, Antigona Berisha-Bytyqi si kryesuese grua për herë të parë e Kuvendit Komunal të Prizrenit.

“Zotimet tona për më shumë gra në vendimmarrje kanë filluar të përmbushen. I falënderoj kuvendarët për votën dhe i uroj punë të mbarë kryesueses së re! Urime!”, ka shkruar Totaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

 

Më Shumë

Çeku: Kërcënimet ndaj meje, të nxitura nga mediat që kontrollohen nga Vuçiq

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku thotë se kërcënimet me jetë ndaj tij nga serbët, janë nxitur kryesisht nga mediat...

Totaj pret ambasadorin suedez, Jonas Westerlund

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim sot Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. Sipas njoftimit të komunës, ata...

Lajmet e Fundit