7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Tri vdekje të dyshimta, në mesin e tyre edhe një foshnje në Prizren

Tri vdekje të dyshimta janë regjistruar në 24 orët e fundit në Gjilan, Suharekë dhe Prizren.

Siç bën të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh në Gjilan raportohet se në emergjencën e qytetit është dërguar pa shenja jete viktima mashkull kosovar. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që trupi i pa jetë i viktimës t’iu lirohet familjarëve për ceremoni mortore. Rasti vazhdon të hetohet.

Ndërkaq në magjistralen Suharekë-Shtime raportohet se në afërsi të një restoranti është gjetur trupi i një burri. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore, prokurori i shtetit dhe një ekipe e urgjencës. Nga mjeku përgjegjës është konstatuar se trupi i viktimës është pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një veturë të cilën dyshohet se e ka përdorur viktima. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet.

Ndërkaq në Prizren raportohet se është gjetur pa shenja jete trupi i një foshnje. Për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore e ëma e foshnjës është dërguar për trajtim mjekësor. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është

Më Shumë

“Katar 2022”: Sot përcaktohen dy çerekfinalistët e fundit, vëmendja te sfida Portugali – Zvicër

Sot do të përcaktohen dy çerekfinalistët e fundit në Kupën e Botës “Katar 2022”, raporton FrontOnline. Dita e sotme sjell dy ndeshjet e fundit të...

Latifi emëron Sabahajdin Cenën këshilltar për kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka emëruar Sabahajdin Cenën këshilltar për kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së. “Jam i nderuar që sot,...

Lajmet e Fundit