36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Trupat ruse largohen plotësisht nga veriu i Ukrainës

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar ka thënë sot se trupat ruse janë tërhequr plotësisht nga veriu i Ukrainës.

Sipas kësaj ministrie, trupat ruse po kthehen në Rusi dhe në veri të Bjellorusisë, shkruan BBC.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

“Çdo rishpërndarje masive nga veriu [ka të ngjarë] të marrë të paktën një javë minimalisht,” tha ministria në konferencën e saj të mëngjesit.

Në konferencë u theksua se granatimet ruse të qyteteve në lindje dhe jug të Ukrainës vazhduan dhe trupat ruse kishin avancuar në jug nga qyteti i rëndësishëm strategjik i Izyum.

Më Shumë

Rrihen dy kunata në Prizren

Mbrëmë në Prizren është raportuar një rast i dhunës në familje pasi viktima femër ka raportuar se është rrahur nga kunata. Kështu bëhet e ditur...

Presidenti Begaj sot nis vizitën dyditore në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj më 15 dhe 16 gusht realizon vizitën e parë zyrtare në Kosovë. Begaj do të takojë drejtuesit më të lartë...

Lajmet e Fundit