10.8 C
Prizren
E diel, 7 Nëntor, 2021

Tyson Fury tregon arsyen pse nuk e merr vaksinën anti-COVID para meçit ndaj Wilder

Edhe pse ishte infektuar me coronavirus (siç ka thënë dy herë), Tyson Fury ka refuzuar ta marrë vaksinën para meçit ndaj Deontay Wilder duke thënë se shqetësohet për ndikimin e dëmshëm që mund të ketë në gjendjen e tij fizike.

Kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda në divizionin WBC më 9 tetor – të shtunën mbrëma (rreth orës 3:00 të mëngjesit në ditën pasuese me kohën tonë) – do ta zhvillojë duelin e trilogjisë ndaj boksierit amerikan.

“Nuk dua të hyj në ring dhe të ndihem i dobët apo diçka të ngjashme”, ka deklaruar Fury për MailOnline.

Megjithatë, ai ka pranuar se është shumë i kujdesshëm gjatë kohës që po ndodhet në Amerikë për të mos u infektuar me COVID-19.

Njerëzit që janë përfshirë në kampin stërvitor janë ndarë nëpër shtëpi dhe nuk kanë qenë në kontakt me njerëzit përreth.

Fury ka shpjeguar se e mbajnë edhe palestrën të sigurt duke e mbajtur mbyllur dhe duke mos e lejuar askënd tjetër që të hyjë brenda. /Telegrafi/

Më Shumë

Punëtori nga Prizreni rrezikon jetën në vinç, punon në lartësi pa masa mbrojtëse

Një punëtor në qytetin e Prizrenit është parë duke punuar në një vinç, ku rrezikuar jetën e tij, pasi në pamje shihet se është...

Përlotet sërish Beatrix Ramosaj, brenda shtëpisë së Big Brother ia fusin qenin e saj

Prova javore e banorëve po sfidon tej mase banorët e Big Brother VIP Albania. Atyre nuk u lejohet të reagojnë ndaj personave apo çfarëdo që...

Arrihet koalicion në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështes Shaqir Totajn

Nisma Socialdemokrate dega në Prizren do ta përkrahë Shaqir Totajn e PDK-së në balotazhin e 14 nëntorit. Përmes një postimi të kësaj partie në Facebook,...

Shuhet ylli i Tik-Tokut – Devonne DJ David

Një familje nga Gjeorgjia është në zi për humbjen e djalit të tyre 11-vjeçar, Devonne David, i njohur si Devonne DJ David, i cili...

Vulin: “Për pushtimin e Kosovës nuk na duhen rusët, mjaftojnë serbët në Veri”

“Nëse Serbia dëshiron ta pushtojë Kosovën nuk ka nevojë për ndihmën e popullit rus, mjaftojnë serbët e Kosovës”. Kështu është deklaruar Ministri i Punëve të...

Memli Krasniqi viziton Halil Kastratin, i uron shërim pas intervenimit kirurgjik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, i shoqëruar nga kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës në Prizren, Besim ef. Berisha, ka...

Vetëvendosja do të ketë veç një asambleist më shumë se PDK-ja në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren do të ketë veç një asambleist më shumë sesa PDK-ja. Vetëvendosja do të ketë 12 asambleistë në Kuvendin Komunal të Prizrenit,...

Aguero u dërgua në spital për teste të zemrës

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero është dërguar në spital për teste për shkak të problemeve në gjoks që pati, ka njoftuar Barcelona të shtunën mbrëma. Aguero...

Kunata e fyente dhe kanoste, ankohet në polici gruaja nga Rahoveci

Një grua është ankuar në polici sepse ishte kanosur dhe fyer nga kunata. Sipas raportit 24 orësh të policisë kjo e fundit ka probleme...

Erdogan luan basketboll me të rinjtë, por të gjitha pikët i realizon “pa lëvizur” nga pozita e njëjtë

Mediat turke kanë publikuar një video ku shihet Presidenti Recep Tayyip Erdogan, duke luajtur basketboll me të rinj. Kjo ka ndodhur gjatë një ceromonie të inaugurimit...

Ministri Murati del me njoftim për shtesat e fëmijëve

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se ka pasur fluks aplikimesh për shtesat e fëmijëve. Murati ka shkruar se janë ekzekutuar pagesat për 86...

Fitore e rëndësishme për Prizrenin 16

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 95:89 (22:23, 36:21, 20:25, 17:20) në xhiron e tretë të Ligës Unike. Vreshtarët e nisën ndeshjen...

Trondit aktori i njohur: Kam menduar të vras babin tim, dhunonte nënën time

Will Smith ka bërë një rrëfim tronditës. Aktori i njohur tha se ka menduar ta vrasë babin pasi ushtronte dhunë ndaj nënës së tij. Në një...

Infektohet me Covid, Jon Bon Jovi anulon koncertin në Miami pak minuta para daljes në skenë

Jon Bon Jovi anuloi koncertin e tij të së shtunës (30 tetor) në Miami, pasi u diagnostikua me COVID-19. Publiku kishte mbërritur tashmë në “Loews...

Krasniqi: Humbja ndaj Bosel ishte çasti më i vështirë në jetën time, mezi e mora veten

Haxhi Krasniqi nuk arriti ta mbronte titullin e kampionit të botës në kategorinë gjysmë të rëndë, duke u mposhtur nga Dominic Bosel me vendim...

Përurohet impianti në Prizren, zgjidhet problemi i ujërave të zeza për rreth 50 mijë banorë

Me rastin e inaugurimit të impiantit për trajtimin e ujërave të ndotura në Prizren, kryeministri Albin Kurti tha se fatkeqësisht në Kosovë ende nuk...

Lajmet e Fundit