5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Ukraina: Kemi vrarë 15 mijë ushtarë rusë që nga nisja e luftës! 500 tanke të shkatërruara

Rusia ka humbur 15,000 personel që kur trupat pushtuan Ukrainën më 24 shkurt, ka pohuar ministria e Punëve të Jashtme e Ukrainës.

Ministria tha gjithashtu se forcat e armatosura ruse kishin humbur 1,535 automjete të blinduara.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më herët, ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar raportoi se forcat ruse që përparonin në Kiev nga verilindja kishin ngecur dhe se shumica e trupave mbetën më shumë se 25 km nga qendra e qytetit.

Shifrat e dhëna nga zyrtarët ukrainas nuk mund të verifikohen nga Sky News dhe ekspertët theksojnë se është në interes të vendeve në luftë të japin vlerësime më të larta të viktimave të armikut.

Megjithatë, vlerësimet konservatore të SHBA javën e kaluar sugjeruan se më shumë se 7,000 trupa ruse ishin vrarë në më pak se tre javë luftime.

Më Shumë

Patrioti nga Zhuri, ish i burgosur politik, kërkon lëmoshë Prizrenit (video)

Tasim Badallaj është një ish-patriot e i burgosur politik nga regjimi serb. Tash ai çdo ditë viziton kafenetë e Prizrenit dhe nga urtësia e tij...

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

Lajmet e Fundit