25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Universiteti i Prizrenit dhe Pejës forcojnë bashkëpunimin me Universitetin e Sarajevës

Një delegacion nga Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren dhe Universiteti “Haxhi Zeka” nga Peja kanë vizituar më 7 dhe 8 shkurt Universitetin e Sarajevës.

Ky delegacion është takuar me rektorin prof. dr. Rifat Skrijelj dhe prorektorët e këtij universiteti.

Universiteti i Sarajevës në janar të vitit 2017 ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me katër universiteteve publike në Kosovë, ku ofrohen programet e studimit në gjuhën boshnjake, duke përfshirë Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren dhe Universitetit “Haxhi Zeka” në Pejë.

Kjo vizitë ishte një mundësi për zgjerimin e bashkëpunimit në kuadër të fakultetit, sidomos kur bëhet fjalë për shkëmbimin e profesorëve dhe nxënësve.

Leao ëndërron fitimin e Ligës së Kampionëve me Milanin

Rafael Leao vazhdon të jetë lojtari kryesor i Milanit dhe këtë ai e dëshmoi edhe në fundjavë. Sulmuesi portugez realizoi një gol të bukur të...

Policia britanike në kërkim të 3 shqiptarëve që vodhën shtëpinë e Raheem Sterling

Detektivët britanikë kanë zbuluar se po ndjekin tre burra shqiptarë të lidhur me një vjedhje në shtëpinë e Raheem Sterling vitin e kaluar. Policia e...

Lajmet e Fundit