10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Usyk mbetet i pamposhtur, triumfon ndaj Chisoras dhe tani e pret përballja me Anthony Joshuan

Oleksandr Usyk e ka bërë edhe një hap drejt luftës për titullin e kampionit të botës në vitin 2021, pasi e rrahu bindshëm Derek Chisoran të shtunën në Arenën SSE në Londër.

Usyk, ish-kampion i padiskutueshëm i botës në kategorinë gjysmë të rëndë, i mori disa goditje të forta nga boksieri veteran i Britanisë së Madhe. Por ukrainasi e përdori shpejtësinë e tij dhe lëvizjet madhështore për ta kontrolluar luftën, transmeton Gazeta Express.

Chisora u tregua u guximshëm dhe i qëndrueshëm për një 37-vjeçar por e kishte të pamundur ta ndiqte ritmin e Uyskun në ring.

Uyskun boksoi në mënyrë të përkryer duke qenë tejet i skatë në goditjet e tij dhe duke e mbajtur në distancë britanikun.

33-vjeçari fitoi me pikë 115-113, 115-113 dhe 117-112.

Uyskun e fitoi meçin e 18-të në karrierë dhe mbeti i pamposhtur për të mbetur në binarë për titullin e botës në kategorinë e rëndë në WBO, i cili mbahet nga Anthony Joshua. /Gazeta Express/

 

Më Shumë

Aksidentohen tri vetura në Prizren, katër të lënduar

Katër persona janë lënduar dje në një aksident trafiku në Prizren. Në aksident janë përfshirë tri vetura , përcjell “PrizrenPress”. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/ Rr. Enver Hadri , Prizren 28.03.2023-17:42...

Policia jep detaje për vdekjen e një burri në Prizren

Policia e Kosovës (PK) njofton se një burrë është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prizren. Në raportin 24 orësh të Policisë,...

Lajmet e Fundit