-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Valentin Markvukaj: Djemtë e Detit rikthehen së shpejti me një projekt të ri

I ftuar sot në mëngjes në emisionin ”Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte Valentin Markvukaj, muzikanti i grupit “Djemtë e Detit” i cili jeton në Australi prej 20 vitesh dhe që sot vazhdon të merret ende me muzikë.

Ai ishte në studion e “Boeing” për të folur për projektin e fundit të grupit që tashme i mungon një pjestar, Gent Demaliaj.

Valentini tha se kishte 5 vite pa ardhur në Shqipëri dhe se jeta e tij tani në Australi është shumë ndryshe nga jeta që bënte në Shqipëri mbi 20 vite më parë kur iku.

Sot ai ka studion e tij në Australi ku punon me shumë artistë dhe merret me produksion.

Gjatë bisedës ai tha se ky projekt është një rikthim i “Djemve të Detit” pasi kënga vjen pas një pause të gjatë profesionale.

Më Shumë

Shtohen rastet e testimeve për Covid19, bëhet thirrje për imunizim

Këtyre ditëve, Kosova ka shënuar shtim të rasteve të reja me COVID-19 me një tendencë të rritjes në ditët në vijim. Ndërkaq, në vendet...

Blero ia fsheh fytyrën të dashurës së re

Këngëtari i njohur, Blero, ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për jetën e tij private. Artisti nga Mitrovica vitin e kaluar i dha fund...

Lajmet e Fundit