19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

U varros veterani i luftës së UÇK-së, Mazllum Krasniqi

Mazllum Krasniqi-arkivoliMe nderime nga të larta, u varros sot, veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga fshati Drenovc, Mazllum Isuf Krasniqi, i cili dje ka ndërruar jetë në moshën pesëdhjetë vjeçare. Në ceremoninë e varrimit morën pjesë, qindra bashkëluftëtarë, bashkëvendës dhe familjar të të ndjerit, si dhe zyrtarët më të lartë komunal të Malishevës.

Në ceremoninë e varrimit, pasi paraprakisht u bënë homazhe, në shkollën e fshatit, për jetën dhe veprimtarin ushtarake në UÇK të Mazllum Krasniqit, foli, Enver J. Hoti, në emër të Shoqatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Malishevë.

Ndërsa në emër të Komunës së Malishevës, ngushëllime për familjen dhe bashkëluftëtarët, shprehi i pari i Malishevës, Ragip Begaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përurohet Shtegu i Lirisë “Pashtriku”

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përurimin...

Shqiponjat me rekord në Euro 2024, por pikët i merr Italia

Shqipëria e ka nisur me humbje kampanjën në Euro 2024, pasi u mposht nga Italia me rezultat 1-2. Kombëtarja shqiptare fillimisht kaloi në epërsi me...

Lajmet e Fundit