0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Varroset Sabahajdin Cena (VIDEO)

Është varrosur profesori Sabahajdin Cena që u nda nga jeta këtë të premte.

 

Cena u varros me nderime të larta ushtarake në Rahovec teksa në ceremoni morën pjesë qindra persona, njofton Klankosova.tv.

Cena u nda nga jeta në moshën 69-vjeçare dhe konsiderohet si shtylla e mobilizimit për luftën mbrojtëse të popullit tonë.

Po ashtu ishte zë i fuqishëm dhe aktivist në luftën për çlirimin e Kosovës.

Më Shumë

Kosova drejt federalizmit, njohja reciproke as në qendër e as në thembër!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Zajebnica nuk kalon, kalon, kalon: Asociacioni i komunave të Serbisë në Kosovë ishte kundërshtuar nga të gjithë ata që donin...

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Lajmet e Fundit