18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Vdes aktorja legjendare dhe nëna e Sean Penn, Eileen Ryan

Eileen Ryan vdiq të dielën në moshën 94-vjeçare në shtëpinë e saj në Malibu, Kaliforni, njoftoi të hënën një zëdhënës i familjes së famshme të yllit.

Ajo do të bëhej 95-vjeçare në fund të këtij muaji.

Informacione shtesë, duke përfshirë shkakun dhe mënyrën e vdekjes së saj, nuk ishin të disponueshme menjëherë.

Vdes nëna e Sean Penn

Aktorja legjendare ishte nëna e aktorëve Sean Penn, 62-vjeç dhe Chris Penn, i cili vdiq në vitin 2006 në moshën 40-vjeçare, si dhe muzikantit Michael Penn, 64-vjeç.

Të gjitha lajmet nga Sean PennTë gjitha lajmet nga Sean Penn

Për 41 vjet, Ryan ishte gruaja e aktorit dhe regjisorit Leo Penn, të cilin e takoi në New York në vitin 1957 në provat për shfaqjen “The Iceman Cometh”.

Sean Penn me të ëmën

Ata u martuan menjëherë pas takimit dhe mbetën të martuar deri në vdekjen e Leos në 1998.

Ryan gjithashtu u shfaq në Broadway në “Sing Till Tomorrow” nga 1953 deri në 1954 dhe më pas përsëri në 1958 për “Comes a Day”.

Ajo është shfaqur në disa projekte të Sean Penn

Filma të tjerë të saj përfshijnë: “Feast” (2005), “Parenthood” (1989), “Eight Legged Freaks” (2002), “Magnolia” (1999), “All the King’s Men” (2006), “At Close Range” (1986), “I Am Sam” (2001), “The Indian Runner” (1991) dhe “The Crossing Guard” (1995). /Telegrafi/

Më Shumë

Bernard Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka ndarë çmimin “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 35-të në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Ish- kandidati për kryetar të Suharekës nga PDK-ja aderon te Nisma

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka prezantuar aderimin më të ri në parti, doktor Murtez Zekolli. Në një konferencë për media të mërkurën, Limaj...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit