13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Vdes në moshën 24-vjeçare mbajtësi i rekordit në maratonë

Vrapuesi në distanca të gjata, Kelvin Kiptum, ka vdekur në moshën 24-vjeçare pas një aksidenti me veturë.

Keniani ishte fitues i dy medaljeve të arta në dy maratonat botërore të vitit të kaluar në Londër dhe Çikago.

Ai i ka vrapuar tri prej shtatë maratonave më të shpejta në histori, dhe mban rekordin botëror të maratonës për dy orë e 35 sekonda.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Kurti udhëton për në Itali, merr pjesë Kongresin e Partisë së Socialistëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Romë të Italisë, ku do të mbahet Kongresi i Partisë së Socialistëve Evropian...

Zbulohet kasti i filmit për jetën e Michael Jackson

Filmi biografik i shumëpritur për jetën e Michael Jackson vjen më 18 prill 2025 dhe kasti i plotë më në fund është zbuluar. Filmi, i titulluar thjesht...

Lajmet e Fundit